O grilu

Casus Grill je novou verzí a ekologickou transformací hliníkového grilu, vyrobenou z trvanlivých nekovových materiálů. Je účinnější, prakticky bez odpadu a bezpečnější, a lze na něm připravit opravdu CHUTNÉ jídlo.

Pokud zvolíte Casus Grill, pocítíte rozdíl

Úspěšná vize zcela ekologického grilu na jedno použití, vyrobeného pouze z přírodních materiálů, se zrodila během karavanového zájezdu do Alp roku 2009. Na polích, v horách, lesích i kolem popelnic byly všude poházené hliníkové misky od jednoúčelových grilů.

Náš CasusGrill je ekologický a schopný rozkladu působením mikroorganismů. Balení obsahuje brikety z dřevěného uhlí, lehké izolační lávové kameny a krabici z tenké lepenky s grilovací mřížkou. Gril dokáže po snadném a rychlém zapálení snadno grilovat během 5 minut, déle než 60 minut udrží žár a pohostíte 4 – 6 osob.

Lze na něm dosáhnout vysoké, rovnoměrně rozložené teploty, která zajistí, že se pokrm správně propeče a bude lahodný a křupavý. Díky schopnosti termální izolace snižuje venkovní teplotu při grilování, kdy ho lze dokonce držet rukou, aniž by hrozilo popálení.

Je chráněn 3 mezinárodními patenty.

V roce 2017 získal dánskou cenu za design v kategorii „Výrobek na přípravu zdravých, chutných a jednoduchých pokrmů.“

Základní fakta

  1. Připraven ke grilování je do 5 minut. Grilovat na něm lze cca 60 minut a pohostíte 4 – 6 osob.
  1. Neobsahuje žádné železo ani hliník, takže doba jeho neškodného rozkladu je velmi krátká.
  1. Je úsporný a ekologický.
  1. Všechny jeho materiály jsou přírodní – dřevěné uhlí, lávový kámen, bambus i tenká lepenka.
  1. Všechny jeho materiály s výjimkou lávových kamenů se rozloží působením mikroorganismů – proto po sobě nezanechává ŽÁDNÝ odpad.
  1. Vydává rovnoměrný žár, který je ideální pro opékání.
  1. Zajišťuje termální izolaci, čímž snižuje venkovní teplotu při grilování.
  1. Redukuje emise CO2, protože využívá výhradně dřevěného uhlí.
 1. Je držitelem mezinárodního patentu grilovací technologie.

Životní prostředí

Ve srovnání s grily na jedno použití, běžně dostupnými na trhu, Casus Grill užívá o 50% méně dřevěného uhlí, což vede k padesátiprocentnímu snížení emisí CO2.

V popelnici se působením mikroorganismů rozloží. Na rozdíl od konvenčních jednorázových grilů – po sobě nezanechá v přírodě žádné stopy hliníku, které nezmizí ani za 200 let.

Po použití můžete gril spálit. V přírodě po něm nezůstane nic kromě speciálních lávových kamenů. Lávové kameny se užívají v pěstitelských školkách ke zkvalitnění půdy. Do přírody se vracejí, aniž by jakkoli škodily životnímu prostředí.

Jak gril užívat

 1. Gril postavte na pevný, rovný a nehořlavý povrch a sejměte z něj grilovací mřížku, vyrobenou z tenké lepenky a bambusových tyček.
 2. Nejdříve sestavte spodek kartonové krabice, jak je znázorněno na obrázku. 4 držáky musí být vytažené na doraz. Na dno krabice nasaďte grilovací mřížku a upevněte ji do držáků.
 3. Brikety podpalte ve všech čtyřech rozích. Neobjeví se žádný viditelný plamen.
 4. Zhruba po 5 minutách bude gril připraven k použití. Jakmile zasadíte grilovací mřížku do držáků v kartonové krabici, bude příprava u konce, a vy si můžete užít grilování!

Kde gril užívat

 1. Gril s sebou můžete s čistým svědomím vzít téměř kamkoli – na pláž, do parku, na rybářský výlet, dovolenou i horskou túru. Neexistuje žádné omezení! Je oblíbený mezi majiteli karavanů a lodí.
 2. Gril můžete používat celý rok – během chladné zimy při -10 stupních, ve výškách 2000 m nad mořem i v horkém létě na pláži.

Materiály

 1. DŘEVĚNÉ UHLÍ – Brikety z dřevěného uhlí, které lze snadno a rychle podpálit
 2. KÁMEN – Izolační lehký lávový kámen
 3. KARTON – Krabice z tenké lepenky
 4. GRILOVACÍ MŘÍŽKA – přírodní bambus

CasusGrill se v přírodě postupně zcela rozloží…

Ocenění Casus Grillu:

Ocenění Casus Grillu

Exkluzivní dovozce značek:

Hobie Kajaking Hobie Sailing Hobie Fishing Hobie Paddleboards Paddleboards Anomy Paddleboards Mint Lama GoSun Stove solární vařiče a grily Transcool 12V chlazení Jednorázový gril Casus Grill Adventure Centrum

Exkluzivní dovozce pro ČR a SK
ADVENTURE CENTRUM


Casus Grill

Budějovická 1146, 252 42 Jesenice, IČ: 64377563
GPS: 49.9795217N, 14.5104947E – Zobrazit na mapě
Copyright 2024 ADVENTURE CENTRUM – Mapa webu